Není sjezd jako sjezd

15. září 2022

(ČB 6/2022) Přípravy Sjezdu (nejen) evangelické mládeže 2022 jsou v plném proudu. Organizační skupinka se schází, úkolů přibývá a setkání se pomalu, ale jistě rýsuje. Jedním z úkolů byla distribuce plakátů do jednotlivých sborů.

Není sjezd jako sjezd
15. září 2022 - Není sjezd jako sjezd

Nejjednodušším (a před covidem i osvědčeným) způsobem bylo využití 35. zasedání synodu, které se v polovině května konalo ve Svitavách. Rozdat na místě zástupcům seniorátů obálku s plakáty a doufat, že si je například na pastorálkách předají s ostatními, vypadá jako dobrý plán. Na papíře.

Znamená to ovšem mít připravený plakát, na něm jména hostů, názvy kapel, doprovodný program nebo třeba odkaz na webové stránky, to vše v poměrně velkém předstihu. A víte, jak to chodí. Něco do toho vleze, tohle se posune, tamto se zase odloží a čas mezitím neúprosně běží. Na začátku května jsem se tedy rozhodl, že je nejvyšší čas zaregistrovat doménu. Analogicky k předchozím několika sjezdům se nabízela adresa www.sjezd2022.cz. Jenže ouha. Doména je zaregistrována.

Prvotní zklamání přebyla zvědavost. Kdo si registruje doménu sjezd2022? Budou se snad konat nějaké veledůležité závody ve sjezdovém lyžování? Chvátal jsem se podívat a nevěřil jsem svým očím! Na adrese, kde jsem si ještě před chvílí představoval evangelické povídání o sjezdu v Ostravě, je přihlašovací formulář na celostátní setkání anonymních alkoholiků, které se bude konat v polovině června v pražském hotelu Krystal. 

Po podrobnějším zkoumání jsem došel k závěru, že se nejedná o něčí nejapný žert. Anonymní alkoholici se opravdu v červnu sejdou a opravdu byli při registraci naší společné vysněné domény rychlejší. Nedá se tedy nic dělat. Pro letošní sjezd nám bude muset stačit kratší varianta www.sjezd22.cz. Web se pomalu plní informacemi o programu, ubytování, přihlašování a obecně o celé věci tak, jak to znáte. Tak nezapomeňte: ten „náš“ sjezd bude až od 23. do 25. září v Ostravě, nikoliv v červnu v Praze. Zkrátka není sjezd jako sjezd!

Kryštof Sojka, oddělení mládeže

foto: Vojtěch Janošík