Někdo ti klepe na dveře, Sjezd evangelické mládeže!

4. října 2022

(ČB 9/2022) Léto je za námi. Zážitky z dovolených, z táborů doznívají v našich hlavách a pomalu si zase zvykáme na běžný režim. Se začátkem školního roku se tradičně pojí i Sjezd (nejen) evangelické mládeže. A o čem letos bude?

Někdo ti klepe na dveře, Sjezd evangelické mládeže!
4. října 2022 - Někdo ti klepe na dveře, Sjezd evangelické mládeže!

Tématem sjezdu v Ostravě (23–25. 9.) je Ve víru víry. V programech se tak společně budeme zamýšlet nad tím, jak prožíváme svoji víru, co to pro nás znamená a jak s tím dále pracovat. V tom by nám mohli pomoci jednotliví řečníci a jejich přednášky, besedy a workshopy.
Přednášky a besedy povedou Saša Jacobea, Petr Sláma, Petr Gallus, Pavol Bargár, Marie Koldinská a Tadeáš Žďárský. Worshopů se ujmou Marta Židková, Jeník Lavický, Dráža Dušková Havlíčková a Simona a Káťa Kopecké. 

Kromě tematických programů nás samozřejmě čeká i nějaká kultura. Hudební vystoupení obstarají kapely Shizzle Orchestra, Hello Marcel a Betsaida. Dojde i na mládežnický filmově-divadelní počin a nebude chybět ani film a beseda s novinářem Vojtěchem Boháčem.
Novinkou letošního roku je páteční mini food festival, kde si každý najde, na co má zrovna chuť. Kdo už uspokojí touhy svého žaludku, bude se moct přesunout na akustickou open stage. Místo, kde budeme objevovat hudební talenty mezi námi!

Na sjezdu však nejde jen o programy (a toto byl navíc jen neúplný výčet). Těšíme se hlavně na setkání, seznámení a nezaměnitelnou sjezdovou atmosféru. Celý víkend pak samozřejmě zakončíme společnými bohoslužbami, které doprovodí účastníci bigbítového kurzu.

Veškeré informace najdete na webu www.sjezd22.cz, kde se můžete i přihlásit. To je možné udělat až do sjezdu samotného, nicméně čím dřív, tím líp! Doufáme, že i letos sjezdu ty pomyslné dveře otevřete. Tak na viděnou v Ostravě.

Kryštof Sojka

foto: Jakub Rais