Církevní vedení přivítalo delegaci slezských evangelíků

28. února 2023

(ČB 2/2023) Zástupci Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV) navštívili ve dnech 16. a 17. ledna 2023 ústředí Českobratrské církve evangelické (ČCE). Společně jednali o aktuálních tématech i výzvách.

Církevní vedení přivítalo delegaci slezských evangelíků
28. února 2023 - Církevní vedení přivítalo delegaci slezských evangelíků

Sedm členů církevní rady SCEAV se sešlo se synodní radou ČCE a se zástupci ústřední církevní kanceláře, aby společně jednali o aktuálním dění ve svých denominacích i v české ekumeně.

Na programu se objevila témata jako formy práce s mládeží (její vzdělávání, hodnoty a naděje…), ordinace žen v církvi (specifika jejich služby, otázky genderu), digitalizace některých agend v církvi, hospodaření (zkušenosti se samofinancováním, výhled do budoucna, příklady dobré praxe…) nebo diakonická práce. Řeč byla také o prevenci zneužívání moci v církvích, resp. otázka, jak takové jevy účinně odhalovat a eliminovat.

DSC_7299

Kromě biskupa Tomáše Tyrlíka, jeho náměstka Martina Piętaka a církevního kurátora Vladislava Blahuta se návštěvy účastnili personalistka a vedoucí ekonomka SCEAV Alena Kukuczová, pastor Roman Brzezina a neordinovaní členové církevní rady Daniel Szmek a Jiří Ziętek. Za ČCE byli kromě členů synodní rady přizváni také pracovníci oddělení ekumenických vztahů ústřední církevní kanceláře (ÚCK) Pavel Hanych a Daniela Hamrová a tajemník ÚCK Martin Balcar.

Obdobné návštěvy probíhají pravidelně, protože obě instituce procházejí podobnými procesy a řeší srovnatelné problémy.

Jiří Hofman
foto: ARo