Projekt Parapodcast vdechl nový život biblickým příběhům

11. listopadu 2022

Pořad Parapodcast je osmidílná série podcastů (audioher), které ve spolupráci s evangelickou mládeží připravila redakce Českého bratra. Jedná se o dramaticky zpracované vybrané příběhy z knihy Parabible Alexandra Fleka.

Projekt Parapodcast vdechl nový život biblickým příběhům
11. listopadu 2022 - Projekt Parapodcast vdechl nový život biblickým příběhům

Pilotní díl si mohli čtenáři poslechnout 23. prosince 2021, šlo o vánoční speciál s názvem Najdete ho jako miminko. V následujícím roce připravili tvůrci ještě sedm dílů. Všechny jsou dostupné zdarma k poslechu i ke stažení na soundcloudu církve.

Pořad vznikal ve spolupráci s nakladatelstvím Biblion, který Českému bratru laskavě poskytnul licenční práva pro zpracování a nahrání cyklu. Většinu scénářů (adaptací knižní předlohy) zpracovali Jaroslav Pechar a Jana Hofmanová, faráři a členové redakční rady. Před mikrofonem se jako zvukoví herci představila celá řada osobností. Kromě mládežníků i zaměstnanci Ústřední církevní kanceláře ČCE, synodní senior Daniel Ženatý, zahraniční hlas Gerhard Frey-Reininghaus (anglicky), bývalá šéfredaktorka Daniela Ženatá a mnoho dalších. Všem patří velký dík!

Jak tento audio pořad vznikal? Kdo se na něm podílel? A k čemu byla potřeba ponožka? V reportáži máte možnost nahlédnout do zákulisí. 

Připomeňte si Parapodcast zde: