Pomozte nám vdechnout nový život starým publikacím

8. prosince 2022

Nabízíme stará vydání časopisu Český bratr a publikace Sbírka kázání. Tvoření s dětmi v nedělce, čtení do vlaku nebo vycpávka do promočených bot? Fantazii se meze nekladou, nové využití starých publikací záleží jen na vás. Pomozte nám s vynaloženými prostředky nakládat hospodárně a také být šetrní k přírodě.

Pomozte nám vdechnout nový život starým publikacím
8. prosince 2022 - Pomozte nám vdechnout nový život starým publikacím

V redakci nám zbylo několik kusů starších čísel, které zde máme jako rezervu pro případ, že by se něco přihodilo. Nyní již víme, že je potřebovat nebudeme. Bylo by nám líto jen tak je vyhodit, protože věříme, že někde ještě mohou dobře posloužit.

Oslovujeme vás proto s možností odběru těchto starších časopisů. Máme zkušenost, že své dobré využití naleznou např. ve věznicích, stacionářích a hospicích, při misii, ekumeně atp. Můžete je také nabídnout svým blízkým, kteří časopis neodebírají anebo se jim jejich výtisk znehodnotil. Časopis tiskneme na kvalitní křídový papír, který by jistě našel své uplatnění i jako materiál pro kreativní účely (na otop se naopak příliš nehodí). Fantazii se meze nekladou. 

časopis Český bratr

  • křídový papír, černobílý text s obrázky
  • formát B5

publikace Sbírka kázání

  • běžný ofsetový papír, pouze text
  • formát A5

Společně s tím nabízíme i starší kusy publikace Sbírka kázání. Jedná se o ročníky kolem r. 2000. Za čtvrtstoletí se nám jich v redakci nashromáždila celá skříň. Věříme, že kázání odolávají zubu času lépe než časopisecké texty, proto si myslíme, že staré Sbírky kázání mohly najít své využití i na původním místě – na kazatelně.

DSC_6208

Všechny výtisky vám rádi poskytneme zdarma, prosíme však o osobní vyzvednutí, protože manipulace s takovými objemy je pro nás náročná. Pro případ, že byste měli zájem o konkrétní čísla, přikládáme tabulku se seznamem vyřazených čísel a počtem kusů, které jsou celkem k dispozici. Prosím, nahlaste nám, o která čísla a v jakém počtu byste měli zájem.

Když se ústřední kancelář před dvěma lety zbavovala starých Evangelických zpěvníků, vzali evangelíci sklady útokem. Nyní mají staromilci a sběratelé jedinečnou příležitost zkompletovat svoji sbírku Českých bratrů. Anebo sbírku Sbírek kázání... 

Děkujeme, že našim publikacím pomáháte vdechnout nový život!